דירה חכמה

home-auto-vis

מהפיכת הדירה החכמה של Elbex

בשנים האחרונות פיחתה אלבקס טכנולוגיה ראשונה מסוגה של דירה חכמה המאפשרת לכל דירה בבניין חדש להפוך לדירה חכמה, חסכונית, וירוקה. מערכות "הבית החכם" היו מאז ומתמיד נחלת הבתים הפרטיים בלבד ועדיין הינן מבוססות על טכנולוגיות מורכבות ויקרות שאינן רלבנטיות לדירות. במשך העשור האחרון, אלבקס פיחתה טכנולוגיות על בסיס פטנטים ייחודיים, באמצעותם כל בניין חדש בבניה, יוכל יספק לכל דייר תשתית מלאה וירוקה לדירה חכמה וחסכונית בעלות נמוכה.

יתרונות הדירה החכמה של citimi

לראשונה יכול כל דייר בבניין מגורים ליהנות משליטה מלאה על מערכת החשמל בדירה – תאורה, מזגן, דוד חשמלי, תריסים, אודיו/וידאו, אזעקה, ואינטרקום טלוויזיה – בהתאם לצרכיו ובעלות נמוכה, זאת, באמצעות מסך מגע, לוח מקשים, שלט, סמארטפון או טאבלט. ההתקנה פשוטה ע"י חשמלאי ומבוססת תשתית של סיב אופטי פלסטי גמיש המושחל בצנרת החשמל הקיימת (ללא צורך בתשתית נוספת). המערכת פועלת במקביל למערכת החשמל ולפיכך מספקת שרידות מלאה.

תשתית של סיב אופטי פלסטי גמיש (POF) – חובה בכל דירה!

תשתית הסיב האופטי הינה רשת התקשורת הירוקה היחידה מסוגה בעולם עם פטנט רשום. כל קבלן שיספק תשתית של סיב אופטי פלסטי גמיש בדירות, יאפשר לדייר להתקין מערכת של דירה חכמה בכל נקודת זמן, ללא צורך בהכנות ו/או שינויים בדירה. הסיב האופטי מושחל בקלות ובעלות נמוכה בצנרת החשמל הקיימת ע"י חשמלאי ואינו דורש הכנת תשתית ייעודית נפרדת בדירה.

מערכת משולבת-דירה חכמה, מדידת חשמל, אינטרקום טלוויזיה ומגוון אפליקציות

שילוב מנצח של דירה חכמה, דיווח על צריכת החשמל , אינטרקום טלוויזיה וממשק קניות ושירותים – ממסך citimi. המערכת מקנה לדייר שליטה מלאה על כל מערכות החשמל בבית, מספקת את נתוני צריכת החשמל בזמן אמת מכל שקע ומפסק, מאפשרת שליטה על המבקרים בדירה וקישור לעמדת השוער ומספק פלטפורמה לעידן חדש של קניות ושירותים.

מערכת היברידית עם שרידות מלאה

פטנט ייחודי שפותח ע"י אלבקס בתחום הדירה החכמה הוא יצירת שרידות מלאה של מערכת החשמל בדירה. ממסרי הדירה החכמה מתוצרת אלבקס מהווים "מפסק מחליף" (SPDT) למפסקי החשמל המכני ופועלים במקביל אליו, כך שבכל מצב מערכת החשמל הביתית פועלת במקביל למערכת הדירה החכמה.

התקנה ותכנות פשוט

המערכת מותקנת בשיטת Plug & Play ע"י כל חשמלאי. מערכת פותחה ותוכננה כך שכל דייר יוכל בקלות רבה לתכנת את המערכת בהתאם לצרכיו, ללא צורך בטכנאי תקשורת או איש מקצוע מיומן.