איך זה עובד?

רשת תקשורת רב-שכבתית מבוססת סיב אופטי פלסטי גמיש (POF)

אלבקס פיתחה רשת תקשורת תלת-שכבתית לבנייני מגורים לניהול הדירה החכמה, מדידה ודיווח של צריכת החשמל, קבלת שירותים, קניות ואינטרקום טלוויזיה.

רשת סגורה בתוך הדירה

הרשת פרוסה באמצעות סיבים אופטיים פלסטיים (POF) ומאפשרת פיקוד, שליטה ובקרה על הדירה החכמה ומדידת חשמל בזמן אמת. הרשת ניתנת לשליטה של הדייר גם מרחוק באמצעות סמארטפון וטאבלט ע"י מתאם WIFI.

רשת תקשורת של הבניין

שליטה על מערכת האינטרקום טלוויזיה של הבניין ממסך המגע של הבית החכם. הרשת בנויה כך שכל מסך בדירה מקושר בכבל דו גידי למטריצה המרכזית של הבניין. טכנולוגיה ייחודית זו של Elbex, מייצרת תקשורת בטוחה בין עמדת השוער ופנל הכניסה. אותות וידאו, אודיו, מתח ו-data מועברים על גבי זוג חוטים בלבד. הרשת מאפשרת משלוח הודעות כתובות למסך המגע בדירה, השארת הודעות קוליות. בנוסף רשת זו מאפשרת חיבור בטוח וסגור בין הדיירים לעמדת השוער ומעבירה בצורה מאובטחת אותות אזעקה ,מצוקה ועוד.

רשת המקשרת בין המטריצה בבניין ל- Gate Way ול- E-Cloud-פרטי

מאפשרת מתן שירותים חיצוניים רבים לדייר ברמת אמינות ובטחון מלאים באמצעות תקשורת אינטרנט.
המבנה הרב שכבתי של הרשת מאפשר להפריד בין הרשת הפרטית האופטית שבתוך הדירה (שכבה ראשונה) לבין שתי השכבות הנוספות. citimi מאפשרת אך ורק לדייר להפעיל ולשלוט במערכת "הדירה חכמה" (רשת אופטית פרטית) ולקבל שרותי בנין ושרותי E-Concierge חיצוניים מהרשת האחרת.

הרשת האופטית הירוקה – סיב אופטי פלסטי גמיש (POF)

תשתית סיב אופטי פלסטי גמיש (POF) מאפשר העברת מידע ומושחל בצנרת החשמל הקיימת. שימוש בסיב האופטי מייתר את הצורך בתשתית חשמל נפרדת ,חוסך בעלויות התשתית ומהווה את הרשת הירוקה הביתית היחידה מסוגה בעולם.
התשתית מחוברת לנתב מרכזי אחד בלבד המותקן בארון החשמל של הדירה. הנתב מעביר את פקודות המערכת בין האפליקציות השונות. המערכת מאפשרת שליטה על תריסים חשמליים, רפפות, תאורה, מזגנים, דוד חשמלי ועוד. המערכת מאפשרת דיווח על צריכת החשמל מכל מפסק ושקע בדירה לצורך חסכון באנרגיה. המסך בדירה מחובר בכבל תקשורת למטריצה המרכזית של הבניין ובכך ניתן בצורה מרוכזת לעדכן את תוכנת המערכת ולהעביר את נתוני צריכת החשמל (במידה והדייר מאשר זאת) גם לחברת החשמל. ממסרי הדירה החכמה מתוצרת אלבקס מהווים "מפסק מחליף" (SPDT) לחשמל המכני ופועלים במקביל אליו כך שהמערכת הינה היברידית (חכמה וקונבנציונלית) ובעלת שרידות מלאה.