חסכון בחשמל ובאנרגיה

עלויות צריכת החשמל בזמן אמת מכל שקע ומפסק בדירה –רק כך נוכל לחסוך!

התייעלות אנרגטית ושימוש מושכל בחשמל הפכו לצורך השעה ומשפיעים על כולנו. חסכון בחשמל ואנרגיה הפך להיות חלק מרכזי בחיינו מרמת הפרט ועד לרמה הלאומית ומדינות רבות מספקות תמריצים ומחוקקות חוקים לעידוד חסכון בחשמל.
מחקרים מוכיחים כי אחת הדרכים היעילות ביותר לחסוך בחשמל היא לקבל תצוגה של עלויות צריכת החשמל בזמן אמת – כך יוכל הדייר לשנות את הרגלי צריכת החשמל ולהתייעל. משק בית ממוצע יכול לחסוך כ-20% מצריכת החשמל החודשית שלו כאשר עלויות החשמל מונגשות לו בחיי היום יום ובזמן אמת!

דיווח צריכת חשמל מדויק לעומת "ממוצע סטטיסטי"

כיום, מערכות המציגות נתוני צריכת חשמל על בסיס "הערכות סטטיסטיות" של ממוצע לדירה, אינן משקפות לדייר את נתוני צריכת החשמל שלו בפועל. נתוני צריכת חשמל מצטברים ו/או סטטיסטיים אינם מאפשרים לדייר לזהות את "זוללי" החשמל ולהתייעל אנרגטית.
רק כאשר המידע המוצג לדייר בזמן אמת – מדויק ופרטני, מכל שקע, מפסק ומכשיר חשמלי בדירה, יכול הדייר לשלוט ולווסת את צריכת החשמל בדירה, להתייעל ולתרום לשמירה על איכות החיים וסביבת הקיימות.
הטכנולוגיה הייחודית של אלבקס מאפשרת לדייר לקבל תצוגה של צריכת החשמל במסך citimi בצורת גרף, עוגה או טבלה ואף לקבל את נתוני העלות הכספית של הפעלת כל מכשיר בדירה. דייר יכול לבחור את תצורת התצוגה המועדפת ולשלוט על כל אחד מהמכשירים ישירות מהמסך.